Brykacz startuje!

Do licznego grona blogów poświęconych motoryzacji dołącza mój – Brykacz. Chyba, jak każdy blog, tak i ten jest w 100% subiektywny i przedstawia wyłącznie tematy, które są w zainteresowaniu autora.

Skąd pomysł na Brykacza?

Motoryzacja to niezwykle szeroka dziedzina złożona z tysięcy kategorii o ponad 130 letniej historii. Dlatego powiedzieć, że interesuję się motoryzacją, to tak jakby nie powiedzieć nic. W tym bogatym zbiorze dyscyplin każdy może znaleźć przedmiot swojego zainteresowania – niekiedy dość specyficzny.

Tak właśnie jest ze mną. Nie interesują mnie ani utarte schematy, ani przedszkolne dywagacje na temat czy dany samochód jest ładny czy brzydki. Nie wierzę też, że auto musi być dobre tylko dlatego, że to przedstawiciel marki z gatunku „Premium”. Dla mnie liczą się konkrety, których moim zdaniem w mediach motoryzacyjnych brakuje. Dlatego stworzyłem blog, w którym będę przedstawiał niekiedy specyficzne, ale zawsze rzeczowe tematy.

Co zawiera Brykacz?

Zdjęcie w tle przedstawia plac wyrobów gotowych FSO. Nie zostało wybrane przez przypadek. Na co dzień pracuję w firmie związanej z przemysłem oraz szeroko pojętym rynkiem motoryzacyjnym. Dzięki temu jestem na bieżąco z informacjami oraz danymi statystycznymi dotyczącymi produkcji oraz sprzedaży samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów w Polsce.

Oprócz zagadnień z zakresu przemysłu, czyli mojej aktualnej profesji, będę również poruszał tematy związane z wykształceniem jakie zdobyłem – czyli dotyczące transportu. Nie zabraknie informacji o rozwoju sieci drogowej w Polsce, rozwiązaniach technicznych i organizacyjnych w transporcie miejskim oraz informacji o środkach transportu ciężkiego, czyli samochodów ciężarowych, autobusów oraz trolejbusów.

Trzecia kategoria treści jakie będą się pojawiać na blogu związana jest z moją pasją – historią motoryzacji. Będę się starał przybliżyć historię przedsiębiorstw oraz konkretnych modeli pojazdów. W formie zabawy postaram się zrecenzować kilka publikacji dotyczących tej kwestii polskich, jak i zagranicznych autorów. Być może moje wpisy pomogą osobom, które tak jak ja posiadają i uzupełniają zbiory książek o tematyce motoryzacyjnej.

Brykacz będzie również zawierał testy samochodów używanych oraz nowych. Na własnym przykładzie postaram się również przedstawić przygody oraz koszty eksploatacji posiadanych samochodów.

Blog Brykacz startuje jako przygoda oraz forma rozrywki, której realizacja odbywa się w wolnym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *