Krótki Shogun odchodzi

foto: Mitsubishi Motors

Niedawno informowałem o końcu produkcji malutkiej japońskiej terenówki – Suzuki Jimny. Okazało się, że podobny los spotkał kolejnego terenowego weterana z kraju kwitnącej wiśni – Mitsubishi Pajero z 3-drzwiowym nadwoziem.

Krótkie wersje pokaźnych rozmiarów aut terenowych to japońska specjalność. Jeszcze kilka lat temu w takiej odmianie można było zakupić Isuzu Trooper, czy Nissana Patrol. Niestety modele te wycofano ze sprzedaży, a na placu boju zostały osamotnione Toyota Land Cruiser oraz Mitsubishi Pajero 3d, który na rynku brytyjskim oferowany jest pod nazwą Shogun.

Podobnie jak w przypadku Suzuki, o końcu produkcji Pajero 3d japoński koncern spod znaku trzech diamentów poinformował dopiero w tym miesiącu, mimo że wydarzenie to nastąpiło już w lutym. W ciągu 12 lat produkcji obecnej generacji, taśmy montażowe fabryki w Sakahogi opuściło 252 305 krótkich Pajero.

Koniec produkcji to dobry moment na zakup. Tak jest również w przypadku Pajero 3d. Ostatnie egzemplarze tego auta oferowane jest z rabatem wynoszącym aż 33 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *