Cadillac wróci do Polski?

Cadillac CT6 / foto: Cadillac

Należący do General Motors legendarny producent aut luksusowych, może już w tym roku powrócić na polski rynek. Warszawski dealer AutoŻoliborz pochwalił się otrzymaniem autoryzacji na serwisowanie Cadillaców i nie zaprzeczył, że amerykańskie auta będą przez niego oferowane.

Obecnie spotkanie Cadillaca na ulicy można przyrównać do trafienia trójki w Lotto. Zdarza się nie często, ale jest całkiem możliwe. Amerykańskie auta oferowano w Polsce przed II Wojną Światową oraz w latach 2006-2009. Sprzedaż w poprzedniej dekadzie nie była wysoka. Do klientów trafiła około setka samochodów, z których największym wzięciem cieszył się produkowany w Szwecji model BLS.

Po prawie 10 latach znów wraca szansa na pojawienie się nowych Cadillaców na naszych drogach. Wszystko za sprawą firmy AutoŻoliborz, która z koncernem GM związana jest od 1994 roku. Reklamująca się jako największy dealer Opla, warszawska spółka w przeszłości oferowała również Chevrolety – w tym sportowe Camaro. Kilka dni temu dział PR pochwalił się otrzymaniem autoryzacji na wykonywanie napraw Cadillaców. Zmieniona została również nazwa oficjalnego profilu na Facebooku – „AutoŻoliborz dealer Opel, Chevrolet, Cadillac”.

Mimo, że nie ujawniono jeszcze wszystkich szczegółów można się spodziewać, że już niedługo w Warszawie będzie prowadzona sprzedaż samochodów Cadillac oraz Chevrolet Camaro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *