Opancerzona Skoda. Idealne auto na polskie drogi


Warning: Undefined property: stdClass::$pageInfo in /home/platne/serwer21645/public_html/wp-content/plugins/fluid-video-embeds/fluid-video-embeds.php on line 681

Warning: Attempt to read property "totalResults" on null in /home/platne/serwer21645/public_html/wp-content/plugins/fluid-video-embeds/fluid-video-embeds.php on line 681
foto: Skoda UK

Samochód opancerzony – na wieść o takim aucie zapewne wiele osób wyobrazi sobie czarną limuzynę Audi lub BMW, którą podróżują najważniejsze osoby w Państwie albo bogaci przedsiębiorcy. Jednak czy każde auto opancerzone musi wpisywać się w ten schemat?

Brytyjski oddział Skody pokazuje, że nie. Wspólnie z zewnętrzną firmą specjalizującą się w przeróbkach aut cywilnych na samochody opancerzone przygotował Superba Combi. Wybór dość zaskakujący, tym bardziej że do napędu „Panzer Skody” wybrano silnik diesla 2.0 TDI o mocy 190 KM. Mimo że w ofercie tego modelu znajdziemy mocniejsze benzyniaki 2.0 TSI (220/280 KM).

Przeróbka Superba to nie żart. Czeskie auto spełnia wymagania brytyjskiej normy PAS 300. Jest odporne na wybuch granatu oraz ostrzał z broni palnej. Wszystko za sprawą wykorzystania materiałów kompozytowych i stali formowanej na gorąco oraz szyb kuloodpornych. Jak można się domyślać przeróbki wpłynęły na masę wozu, dlatego też wzmocniono układ jezdny oraz zastosowano opony o zwiększonej nośności, które dzięki wstawkom z tworzyw sztucznych pozwalają na jazdę nawet po ich przebiciu.

Opancerzony Superb Combi został włączony do oferty Skody w Wielkiej Brytanii i można go zakupić bez ograniczeń pod warunkiem wyłożenia około 119 tys. funtów. W końcu bezpieczeństwo jest warte każdych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *